ADVENT V MŠ

od 27.11. máte možnost vyzvednout si a  vyzdobit  papírový zvoneček, který následně vyvěsíme v prostorách MŠ

30.11.      Vánoce očima dětí – zveme Vás a děti na vánoční výstavu dětských prací na radnici

1.12.         návštěva Naivního divadla – pohádka Labutí jezírko (vstup 50,-Kč, Bus 20,-Kč)

4.12.        Zdobení stromečku před jednotlivými třídami po celý advent.

Zkuste vyrobit si s dětmi ozdobičku a společně ji pověste na připravený stromek.

5.12.         Čertí rej v MŠ – dopoledne, děti mohou přijít převlečené za čertíky nebo andílky

8.12.        Divadlo v MŠ – pohádka “ O Ježíškovi“ – vstupné 45,-Kč

13.12.      Přání Ježíškovi  – společné setkání všech dětí a rodičů na školní zahradě s vypouštěním balonků Ježíškovi.

Balonky je nutné objednat u tř. učitelky, děti z MŠ a sourozenci mají balonek zdarma, ostatní ks 18,-Kč.

Po vypuštění   balonků si zazpíváme s dětmi několik koled a bude připraveno také malé občerstvení.

14.12.      Vystoupení pěveckého sboru Notička pro seniory v naší mateřské škole

19.12.      Vystoupení pěveckého sboru Notička před libereckou radnicí v 15:45 hodin

Soutěž o nejoriginálnější komín

Teplárna Liberec vyhlašuje soutěž o stavbu nejoriginálnějšího komínu pro mateřské školy v Liberci.

Úkolem této soutěže pro děti je společně postavit, namalovat nebo z jakéhokoliv materiálu vytvořit  „Nejoriginálnější teplárenský komín“.

Naše MŠ se soutěže zúčastnila také a budeme velice rádi, když se zapojíte do soutěže i Vy rodiče tím, že náš komín podpoříte „lajkem“ na  facebookové stránce https://www.facebook.com/bavimesesteplarnouliberec/

Fotografie s nejvíce „lajky“ získá speciální cenu, kterou bude dort ve tvaru našeho komínu.

Děkujeme za každý hlas!

Vaše děti

Připravujeme na listopad

2.11.        Vánoční  fotografování dětí ( jen pro přihlášené) v 10:00 hodin

6.11.        návštěva Knihovny v Liberci s hudebním programem „Podzimní příhody aneb co je možné zažít s draky“

(zdarma) jen nejstarší děti , příchod do MŠ do 7:45 hodin

13.11.      2. část Malé technické univerzity “ Malý architekt“ ( jen pro „školáky“)

15.11.      Program ekologické výchovy o zvířatech „Příroda plná stop a znamení“. Akce v MŠ a je zdarma podpořena

Ekofondem statutárního města Liberec

27.11.      Ekologicko-výchovný program „Příběh neobyčejného semínka“ ( jen pro nejstarší děti“)

Pojedeme do střediska ekologické výchovy Divizna při ZOO Liberec

1.12.  Pojedeme do Naivního divadla na „Labutí jezírko“

cena za představení 50,-Kč, BUS  20,-Kč. Příchod do MŠ nejdéle v 7,45 hodin.

„Dýňování“

Vyhlašujeme soutěžní výstavu  „Dýňování“

Projděte se s dětmi podzimní krajinou, nasbírejte dýně, přírodniny a ozdobte si doma společně

„Dýňovníčka“.

Výrobek si mohou děti nosit do MŠ

od čtvrtka 12.10. do pondělí 23.10.

V úterý 24.10. proběhne vyhodnocení soutěže. Prvních pět míst bude oceněno!

Vaše společné práce budou vystaveny po celou dobu před šatnou vaší třídy (venkovní parapety),

kde si je můžete s dětmi prohlédnout a ohodnotit.

Fotografování dětí

Ve čtvrtek 2.11. se budou přihlášené děti fotografovat.

Přihlásit se můžete u třídní učitelky.

Nový termín návštěvy ZOO

Do ZOO pojedeme 17.10.

Příchod do školky nejdéle v 7:45 hodin.

Příjezd zpět do MŠ v 11:30 hodin.

Vstup do ZOO……………….. 25,-Kč

BUS……………………………… 20,-Kč

6.10.   Jedeme do ZOO!  Příchod do školky nejdéle v 7:45 hodin.

Příjezd zpět v 11:30 hodin.

Vstup do ZOO……………….. 25,-Kč

BUS……………………………… 20,-Kč

Sponzorství oslíka somálského je dobrovolné –  ve třídě, následně předáme v ZOO.

Všem, kteří podpoří chov oslíka somálského, děkujeme!

11.10.  Výukový program “ Zdravá 5″ v MŠ

Zdravá 5 je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Je zaměřen na zdravý životní styl, především v oblasti zdravého stravování. Lektoři Zdravé 5 seznamují děti v rámci dvouhodinového bloku zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování.

Program je zdarma!

31.10.  Ekologicko – výchovný program pro „školáky“  „Od jablíčka k moštu“ – 40,-Kč

Ekologicko – výchovný program pro mladší děti podle věku „Lesní zvířátka“ – 40,-Kč

Oba programy probíhají ve Středisku ekol. výchovy v Hejnicích od 9:00 do 11:00 hodin, doprava autobusem 70,-Kč/dítě.  Odjezd  od MŠ v 7:30 hodin. S sebou přezůvky a pití v uzavíratelné lahvi.

připravujeme na Září

14.9.  pohádka v MŠ  „O Sněhurce“, vstupné 45,-Kč

19.9.   Jizerskohorští velvyslanci

„Školáci“ vyrazí na lesní naučnou stezku Harcov jakožto průzkumníci

neprobádané oblasti a budou poznávat rostlinky a živočichy lesního ekosystému.

Stanou se jizerskohorskými velvyslanci.

cena programu: ZDARMA

Program je podpořený Nadací pro záchranu a obnovu Jizerských hor.

Doporučené vybavení: terénní oblečení a obuv s možností ušpinění, pláštěnka a pití do batůžku

25.9.   pohádka v MŠ „Mášenka a zvířátka“, vstupné 40,-Kč