Blog

Připravujeme na listopad

3.11.  návštěva Základní školy ve Vesci – pro děti odcházející do ZŠ

9.11.  „Workshop“ hry na africké rytmické nástroje – děti si vyzkouší hru na jednotlivé nástroje, dozví se formou maňáskového divadélka o africké kultuře, životě Afričanů, tamní přírodě a            základech rytmiky. Zatančí si i tradiční africký tanec. Program je pro všechny děti.

10.11.  Malá technická univerzita – lekce „Stavitel města“ – jen pro „školáky“

15.11. Divadélko Ondřej v MŠ – představení „Cesta na sever“

22.11. Zdravá „5“  – náhradní termín za 25.9.

Program je určený pro mateřské školy a děti od 4 let. Jedná se o pohádkový příběh, pomocí kterého se děti zábavnou formu naučí základy zdravé výživy. Pásmo je protkáno interaktivními praktickými úkoly, do kterých se zapojují jako aktéři příběhu všechny děti. I ty nejmenší si otestují a obohatí své znalosti o potravinách. Příběhem provází děti chytlavé písničky a vtipný text doplňuje hravou a zábavnou atmosféru příběhu. Každá MŠ získá na konci programu plakát s výživovým talířem a obrázkem dětského těla znázorňujícím vliv určitých potravin na jednotlivé části těla.

 

24.11. Malá technická univerzita – lekce „Malý architekt“ – jen pro „školáky“