Muzikanti, pojďte hrát

Ahoj děti, protože došlo k uzavření  mateřské školy a nemůžeme se spolu vidět, posíláme Vám několik úkolů, se kterými vám pomůže maminka nebo tatínek. Doufáme, že si užijete zábavu a vypracované aktivity nám přinesete po návratu do školky. Až se uvidíme, popovídáme si o tom, jak se vám dařilo.

Těšíme se na vás, vaše paní učitelky.

TÉMA TÝDNE : MUZIKANTI, POJĎTE HRÁT

1. S dětmi si přečtěte pohádku :Basa a housličky, po pohádce se dětí ptáte :proč byla basa nespokojená, co naopak vadilo housličkám ?Kam se spolu vydali a proč. Co nakonec zjistili?

Basa a housličky

2. Vytiskněte si pracovní list s nástroji a zkuste je pojmenovat. Nástroje vytleskejte   a určete počet slabik.

Pojmenuj hudební nástroje

3. Zazpívejte si písničku :Já jsem muzikant a doprovoďte pohybem.

Já jsem muzikant

4. Zvukové hádanky: Pokud máte doma kinder vajíčka, naplňte je vždy po dvou   například kávou, hrachem, fazolemi, nebo rýží. Děti budou mít za úkol hádat podle zvuku vždy dvě stejná vajíčka. Těmito zvukovými hračkami můžete doplnit „domácí muzicírování“, společně si zahrát a zazpívat.

5. Zazpívejte si s Dádou písničku

rozklikněte odkaz, zatancujte si a zazpívejte: Z nás bude kapela

Z nás bude kapela

6.  Pracovní list : Sloní kapela.

Přečtěte si básničku a odpovězte na otázky: Které nástroje se v básničce vyskytují?

O  jakém zvířátku je básnička? Zkuste vytleskat rýmy.

Sloní kapela

7.  Rozklikněte odkaz , poslechněte si ukázku.

Mozart

Pověste si s dětmi co je to vážná a  něco málo o skladateli.

Podle poslechu řekněte, jaké nástroje slyšíte v ukázce.

8. Zkuste si nakreslit nebo namalovat jakýkoliv hudební nástroj (bubínek, kytaru,  trumpetu…)